Sdílet – přeposlat

Kontaktní informace

E-mail:
  info@hotel-ubytovani.com
RS ROBOT
Jeremenkova 55
140 00 Praha 4

TEL: 776 888 865

Kontakt na provozovatele

Aktuální počasí Pstruží a okolí

částečně oblačno
Aktuální počasí v regionu  a v okolí : částečně oblačno Teplota přes den: 4 °C
 Teplota v noci: 0 °C
 Vítr: 16 m/s


***

 Chata Pavel ubytování Pstruží

Ubytování v srdci Beskyd. Chata Pavel na svahu Ondřejníku nad Čeladnou u městečka Frýdlant n Ostravicí. Nově přestavěná chata. V přízemí je obývací pokoj vybavený nábytkem, televize, jídelní kout a postavený krb. Kuchyňka a koupelna + WC. 3 ložnice-7osob


Detailní popis objektu Chata Pavel ubytování Pstruží a jeho okolí:

O K O L Í :

Chata je postavena na svahu hory Ondřejník v centru Beskyd poblíž města Frýdlant nad Ostravicí. Katastrálně je začleněna do vesnice Pstruží. Nejsnazší příjezd je z obce Čeladná.

Beskydy byly prohlášeny za chráněnou krajinnou oblast v r. 1973, zahrnují plochu o rozloze 1160km2 t.zn. převážnou část Moravskoslezských Beskyd s místy dochovalou rázovitou valašskou dřevěnou architekturou. Zbytky původních pralesovitých porostů jsou chráněny jako přírodní rezervace. Celé chráněné území má hustou síť značených turistických cest s četnými rekreačními místy a je turisticky nejnavštěvovanější v republice.V okolí chaty jsou lesy a louky. Chata poskytuje rekreantům dostatek soukromí. Ve vzdálenějším okolí je možnost navštívit obce Čeladnou, Pstruží, Kunčice p/O, Frýdlant n/O, Ostravici, masiv Ondřejníku, Smrku, Lysé hory a Kněhyně. Z terasy je výhled na hřeben Lysé hory.T U R I S T I K A :

Pobyt na chatě umožňuje letní i zimní rekreaci. V okolí je mnoho turistických možností. Beskydy poskytují turistům možnosti výletů po dobře označených cestách.

Nejvýhodnějším výchozím místem do východních Beskyd je Frýdlant n/O, pro západní část Beskyd to je Frenštát p/R a Rožnov p/R.

Pro návštěvu západních Beskyd je nutné se přesunout buď autem či vlakem do Frenštátu p/R a odtud do Trojanovic a Ráztoky. Z konečné stanice sedačkové lanovky se lze nechat vyvést na Tanečnici nad Pustevnami a z Pusteven se vydat dále k soše slovanského boha Radegasta a po hřebeni až ke kapli se sousoším Cyrila a Metoděje.

Při prodloužení cesty přes Frenštát p/R dále, dostanete se do Rožnova p/R, kde je možné navštívit Valašské muzeum v přírodě – skanzen se soustředěnými a zpřístupněnými zachovanými objekty lidové architektury.Pro zimní turistiku je v okolí Pusteven množství lyžařských vleků a sjezdovek.Do východních Beskyd je možno se dostat buď přímo z Čeladné pěšky dle turistické mapy, nebo se přesunout do Frýdlantu n/O či Ostravice, kde začínají turistické trasy na Lysou horu či Smrk, nebo se podívat na přehradu Šance.Pro milovníky techniky se pak doporučuje návštěva Kopřivnice, města známého automobilkou TATRA s historickou expozicí aut v Technickém muzeu podniku TATRA a Lašským muzeem. Z Kopřivnice je jen kousek na Hukvaldy, rodiště Leoše Janáčka, se známým stejnojmenným hradem a stálou expozicí a velkou oborou a přírodním divadlem nebo do Štramberka, kde je velmi dobře dochovalá památková rezervace domů lidové architektury a hrad Štramberk s mohutnou válcovou věží zvanou TRÚBA.Z A J Í M A V O S T I :

Území Beskyd má mnoho zajímavostí jak historických tak přírodopisných. Uvádíme některé zajímavosti, týkajících se míst s možností turistických návštěv:

FRENŠTÁT p/R–město staré již 500 let, známé výstavami betlémů ve svých kostelích, vybudován zimní stadion se skokanskými můstky s umělou hmotou, domovské město olympionika Jiřího Rašky. Rodiště sochaře a tvůrce sochy Radegasta a sousoší Cyrila a Metoděje na Radhošti.

RADHOŠŤ–vrch 1129m s Cyrilometodějskou kaplí a sousoším Cyrila a Metoděje a sochou slovanského boha Radegasta.

ROŽNOV p/R–městečko uváděné v historických pramenech již v 15.stol. Donedávna známé i jako klimatické a vodoléčebné lázně. Nad městem zřícenina gotického hradu ze 13.stol., ve starém lázeňském parku národopisnými slavnostmi otevřeno Valašské muzeum v přírodě s množstvím dobových objektů staré lidové architektury.

TROJANOVICE–podhorská rekreační obec u Frenštátu p/R s navazující částí Ráztoka, odkud je vedena lanovka na Pustevny.

PUSTEVNY–významné horské středisko pojmenované po poustevnících žijících zde v puklinových jeskyních. Zde byla vybudována první turistická útulna zvaná Pustevna, později další stavby ve stylu valašské lidové kultury, např. Maměnka a Libušín a následně hotel Tanečnice. Do sedla vede sedačková lanovka z Trojanovic. V okolí je množství lyžařských sjezdovek a vleků.

HUKVALDY-obec se stejnojmenným hradem, prvně uváděný již ve 13.století.
Rezervace : Poslat vzkaz rezervaci proChata Pavel Pstruží

 
Vaše jméno:    *
Váš e-mail:    *

Váš vzkaz:
 *


Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?


Jak poslat Rezervaci nebo vzkaz pro Chata Pavel

Právě se nacházíte na stránce rychlé rezervace pro Chata Pavel, které nabízí ubytování ve městě (obci) Pstruží - Pstruží. Nyní jen zbývá vyplnit potřebné udaje pro rezervaci ubytování a odeslat. Můžete poslat nejen rezervaci ubytování, ale i jakýkoliv jiný dotaz. Vzkaz je pak online odeslán pro Chata Pavel. Aby bylo možné Vám případnou rezervaci ubytování potvrdit, nebo Vám odpovědět na dotaz, je povinné vyplnění políčka e-mail. Aby také v zařízení Chata věděli kdo se ptá či komu potrzují ubytování ve městě Pstruží - Pstruží, je nutné vyplnit také Vaše jméno. Pokud chcete, aby Vaše poptávka ubytování nebo jiný dotaz byl vyřízen co nejdříve, je vhodné uvést i Vaše telefonní číslo.

nabídka výhodné - Hotel Petr Bezruč Frýdlant nad Ostravicí
***

Hotel Petr Bezruč
[ ubytování Frýdlant nad Ostravicí ]

Nejbližším městem je 7 km vzdálený Frýdlant nad Ostravicí. Harmonické tóny svěžích přírodních krás se mísí s pestrou škálou rekreačních aktivit pro každé roční období: pěší turistiku doplňuje hustá síť cyklostezek, které můžete projet i na horských kolech, jejichž zapůjčení patří mezi hotelové služby. Hotel nabízí kryt ...

Služba na recepci je 24 hodinMalá zvířátka (psi) mají do hotelu vstup dovolenV hotelu je kulečníkK hotelu přísluší parkovištědisponuje restaurací je k dispozici připojení na internet je k dispozici letní terasagolfdisponuje kavárnoupřijímá creditní karty Eurocard/Mastercardpřijímá kreditní karty VISAtenis -poblíž hotelukrytý bazén v hotelu.Televize umožňuje příjem satelitních programůPokoje jsou vybaveny televizoremPokoje jsou vybaveny vlastní koupelnouPokoje jsou vybaveny vlastní toaletouna pokojích je telefon
nabídka výhodné - Penzion Šance Frýdlant nad Ostravicí
*

Penzion Šance
[ ubytování Frýdlant nad Ostravicí ]

menší skupiny.Frýdlant nad Ostravicí Penzion Šance ubytování : Kapacita penzionu je 56 lůžek s možností přistýlky. K dispozici jsou dvoulůžkové a třílůžkové pokoje, všechny s výhledem na nádherné panorama Beskyd. Pokoje jsou standardně zařízeny, s vlastním sociálním zařízením, dvoulůžkové pokoje mají balkon. Ubytování F ...

Malá zvířátka (psi) mají do hotelu vstup dovolenK hotelu přísluší parkovištědisponuje restaurací je k dispozici připojení na internet je k dispozici letní terasaPokoje jsou vybaveny vlastní koupelnouPokoje jsou vybaveny vlastní toaletou
nabídka výhodné - Penzion YDYKSEB Frýdlant nad Ostravicí
***

Penzion YDYKSEB
[ ubytování Frýdlant nad Ostravicí ]

luxus s označením “Rodinná dovolená v Beskydech”, krásu horských vrcholů Radhoště, Lysé hory, Kněhyně, Smrku a kouzlo Moravskoslezského kraje na dosah ubytování ve 3 čtyřlůžkových apartmánech a 2 dvojlůžkových pokojích. Beskydy Penzion YDYKSEB služby : Možnost zapůjčení dětské postýlky. Wi-Fi připojení zdarma. Restaura ...

K hotelu přísluší parkovištědisponuje restaurací je k dispozici připojení na internet je k dispozici letní terasaPokoje jsou vybaveny vlastní koupelnouPokoje jsou vybaveny vlastní toaletou